Przedsięweź: zmiany, które powinny nadejść już dawno

yEWFnFQRqfmY9l9efJ6g_Snap01-web

Po pierwsze i najważniejsze: dawno się nie widzieliśmy!

Chcę tylko szybko podsumować zmiany, z ostatnich kilku tygodni które na Przedsięweź powinny nadejść już dawno. Jeśli jeszcze się nie znamy – miło Cię poznać. Jeśli już się znamy z poprzednich lat – witaj z powrotem! Przeprowadzę Cię przez to, czego możesz się tutaj spodziewać już teraz lub w niedalekiej przyszłości.

Zmiany, zmiany, zmiany

Po pierwsze: nowy szablon. Nawet nie wiedziałem, jak wielką różnicę może sprawić poprawa wyłącznie estetyki. Po długich i bolesnych przeprawach z milionem błędów (w większości moich), nowe Przedsięweź stoi otworem. Niektórzy ludzie mówią, że estetyka nie jest ważna. Cóż, nie należę do tych niektórych. Mam nadzieję, że będziesz miał przynajmniej taką samą przyjemność, jak ja, wchodząc na bloga od tej pory.

Po drugie i najważniejsze: tematy. Podsumowałem ponad 100 wpisów, które napisałem na Przedsięweź od jego powstania. Doszedłem do wniosku, że nie kieruję się w stronę, w którą od początku chciałem się kierować. I marnuję wiele okazji, żeby podzielić się z Tobą tym, na czym znam się najlepiej.

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, właśnie o tym blogu. Zapytał mnie: „Karol, jak to jest, że jesteś tym niby najmłodszym w Polsce brokerem ubezpieczeniowym i znasz 5 języków, a na blogu nie piszesz o kwestiach finansowych i tylko raz o językach?”.

Muszę się przyznać. Zgłupiałem. Nawet nie wiedziałem, co mam odpowiedzieć.

Rzeczywiście: tematów, o których najwięcej powinienem mieć do powiedzenia, na blogu szukać ze świecą. Cóż, podobno wszystko można naprawić, a to akurat zamierzam naprawiać dość aktywnie.

Dlatego oprócz połączenia pewnych kategorii wpisów, na blogu będziesz widzieć o wiele więcej o finansach, mądrym oszczędzaniu i sprytnym zarabianiu, a także o naprawdę skutecznych metodach i narzędziach do nauki języków. Ciekawostka: to właśnie o języki najchętniej pytaliście się przez maile i wiadomości.

Nie zmieni się oczywiście charakter bloga: jest on po to, by przekazywać Ci najlepsze narzędzia i metody podnoszenia swojego życia o poziom lepiej. Nie zmieni się oczywiście też fakt, że będę niesamowicie wdzięczny za każde narzędzie, dobry artykuł, książkę lub coś, co Cię zainspirowało. Dlatego pisz do mnie bez obaw na ten adres.

Poza tym mam dla Ciebie gigantyczną niespodziankę, która będzie związana ze znaczną zmianą mojego życia. Ale (chociaż chciałbym się przyznać już teraz), muszę wstrzymać konie i zamknąć buzię na kłódkę.

Nie przedłużajmy, bo sporo mnie czeka w następnych miesiącach. Życzę zarówno Wam, jak i mi, wielu inspiracji z Przedsięweź! Życie jest za krótkie, żeby być przeciętnym :)

Karol Dębkowski

 • http://3telnik.pl Przemysław Garczyński

  Kiedy wielki comeback? :) podejrzewam, że nie tylko ja czekam ;)

 • Tomek

  Finanse, oszczędzanie, zarabianie – super! Ino Michał Szafrański ma monopol na poziom podstawowy. Proponuję, żebyś pokazywał treści o rząd trudniejsze bądź bardziej niszowe ;)

 • http://about.me/bgn BGN

  Jesteś. Żyjesz!

 • http://www.niemieckasofa.pl/ Aleksandra J.

  Już myślałam, że tu nie wrócisz :)