Momentum – zamień przeglądarkę w piękno

Momentum - najpiękniejsza wtyczka do Chrome

Czasami pomysły na wtyczki do przeglądarki autentycznie mnie zaskakują. Gdybym miał zastanowić się nad przestrzenią, która w nowoczesnych przeglądarkach jest zazwyczaj najgorzej wykorzystana, raczej nie wskazałbym ekranu otwierania nowej karty. Jest, bo jest. Status quo.

Rozwiązania typu Speed Dial, które ułatwiają nawigację po często poruszanych stronach leżą jeszcze w granicy mojej wyobraźni. Są naprawdę użyteczne przy produktywnej pracy z przeglądarką i pozwalają oszczędzać sporo czasu przy szybkim wejściu na ulubione strony. Ale jeśli masz kwestię ulubionych stron rozwiązaną (lub masz, tak jak ja, nawyk wpisywania pierwszych liter w okno adresu i nie wyobrażasz sobie innego działania), to mam dla Ciebie całkiem niezłą alternatywną propozycję.

Momentum jest fantastyczne

Momentum to wtyczka dla Chrome, która zamienia ekran otwarcia nowej karty na pewnego rodzaju centrum dowodzenia kluczowymi rzeczami. Dla estetów i fanów świetnych krajobrazów dostarcza codziennie nowe, dobrze działające na mózg zdjęcie. Dodatkowo, wtyczka codziennie w prosty i minimalistyczny sposób pyta się o to, jaki jest Twój główny punkt koncentracji na dzień, po czym efektywnie stara się go wspierać. Za każdym razem, kiedy otworzysz nową kartę, Momentum będzie się starało wspomóc Cię w realizacji swoich celów. Dodatkowo podrzuca Ci też nieinwazyjny, motywujący cytat. Może to właśnie to pomoże Ci trzymać się z daleka od Facebooka, kiedy go nie potrzebujesz?

Momentum dla Chrome ściągniesz tu.


Foto: Orlova Maria

 • Brux

  Zawsze ten sam obrazek i cytat. Monotonia jest wrogiem produktywności…

  • http://www.przedsiewez.pl Karol Dębkowski

   Jak to zawsze ten sam obrazek? Mi się akurat zmienia codziennie :)

 • http://www.pixelpr.net/ Monika Loryńska

  Ciekawe, już obczajam :)

 • http://www.jestemgeekiem.pl/ Natalia Dołżycka

  Znam i używam od dawna. Może nie wspomaga mojej produktywności, ale jak pięknie wygląda! ;)

 • http://ajcandomore.blogspot.com Anita

  Ściągnęłam wczoraj, po przeczytaniu posta na fb. Oprócz tych krajobrazów bardzo miłe jest to, że przeglądarka wita się zę mną takim skromnym Good morning :)

  • http://www.przedsiewez.pl/ Karol

   Właśnie też to lubię! Mała rzecz, a cieszy :)

   • http://ajcandomore.blogspot.com Anita

    bo takie najmniejsze rzeczy cieszą najbardziej :)

 • Bartek

  Cześć, fajnie, że wróciłeś do aktywności i dzięki za tą wtyczkę! Przy okazji możesz polecić jakieś blogi/strony o tego typu nowinkach jak usprawnić lub uprzyjemnić pracę przy komputerze?

  • http://www.przedsiewez.pl/ Karol

   http://lifehacker.com/ zmiata wszystko, jeżeli tylko masz czas się przez niego przekopać :)