Menu

Jakie korzyści daje wirtualna asystentka?

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa wiele osób zaczyna zastanawiać się nad tym, czy nie zatrudnić dodatkowej osoby, której moglibyśmy delegować zadania mniejszej wagi. Zazwyczaj jednak jest tak, że wiąże się to z dużymi kosztami, a rekrutacja odpowiedniej osoby również zajmuje czas. W takim przypadku warto zainteresować się usługą wirtualnej asystentki. W sieci dostępna jest dedykowana do tego platforma, za pośrednictwem której można zlecić zdalnemu asystentowi różnego rodzaju zadania – od tych prywatnych aż po służbowe.

Co może zaoferować wirtualna asystentka?

Platforma zrzesza różnych użytkowników, którzy są chętni do realizacji określonych zadań. Jeśli więc jakieś zadanie wymaga określonych kompetencji – tutaj z łatwością znajdziemy osobę, która je posiada. Ogromną zaletą korzystania z wirtualnych asystentów jest to, że usługa w dużej mierze jest anonimowa. Nawet nie musimy nikomu mówić o tym, że faktycznie część naszych obowiązków delegujemy takiemu asystentowi – nie jest to osoba fizycznie przez nas zatrudniana, a więc po części jest ona anonimowa, gdy świadczy dla nas usługi zdalnie.

Takie wsparcie w postaci dedykowanego asystenta jest dedykowane zarówno dla mniejszych firm jak i dużych przedsiębiorstw. Zdalny asystent może okazać się pomocny w następujących kwestiach:

– Rejestracja w jakimś konkretnym miejscu, placówce, a nawet umówienie wizyty lekarskiej lub zorganizowanie podróży biznesowej lub rodzinnej. Mowa tutaj także o dopełnianiu wszelkich formalności związanych z zakupem wejściówek, rezerwacji i tym podobnych rzeczy, które czasem nam umykają.

– Research – a więc wszystko, co związane z wyszukaniem jakiegoś specjalisty, przedmiotu, oferty, a nawet pracownika. Przeszukiwanie książek, publikacji, raportów, docieranie do specjalistycznej wiedzy lub też branżowych informacji. Zazwyczaj research pochłania bardzo wiele czasu i jest pracą żmudną, którą warto delegować osobom, które się w tym specjalizują.

– Wszystko, co związane z różnego rodzaju pracami biurowymi, które mogą być związane z reklamą firmy (blog, social media, obsługa strony lub sklepu) lub też z obsługą firmowych narzędzi, systemów CRM czy też mailingu.

– Prowadzenie osobistego kalendarza oraz wysyłanie przypomnień o ważnych wydarzeniach.

– Pomoc w kształtowaniu wizerunku firmy lub też osobistego wizerunku przedsiębiorcy.

Ciekawostki ze świata biznesu znajdziesz na http://topbiznesy.pl/.

 

Dlaczego zdalny asystent jest opłacalny?

Na pewno warto zwrócić uwagę na fakt, że takiemu asystentowi delegujemy konkretne zadania i płacimy za ich realizację. W przypadku, kiedy zatrudniamy pracownika na stałe, mogą zdarzyć się momenty, kiedy ten nie będzie miał żadnych zadań do wykonania, a i tak będziemy musieli mu zapłacić. Ze zdalnym asystentem nie wchodzimy też w żadne emocjonalne interakcje, jest to prosta zasada wymiany – płacimy i wymagamy tego, aby zadanie zostało dobrze zrealizowane. Jest to więc usługa dla ludzi lubiących konkrety, którzy lubią wiedzieć za co płacą i są osobami wymagającymi. Podobnie z resztą wygląda sytuacja w przypadku chęci znalezienia kompetentnego podwykonawcy do bardziej specjalistycznego zadania, na przykład związanego z programowaniem, tłumaczeniami lub też usługami reklamowymi.

Sprawdź ile kosztuje wirtualna asystentka.

0 Comment