E-mail Game – jedna gra, aby uporządkować je wszystkie

E-mail game - jak porządkować maile

Czas na chwilę sobotniej refleksji. W jakim stanie jest Twoja skrzynka mailowa?

Zakładamy, że masz świetnie odfiltrowany spam i korzystasz ze swojego ulubionego klienta poczty. Możemy też założyć, że maile masz w miarę ładnie uporządkowane, a newslettery, które do Ciebie przychodzą, są tylko z akceptowalnych źródeł. Jednak jeżeli masz tak samo jak ja, to nawet pomimo bieżących porządków na skrzynce prędzej czy później zacznie się ona zapełniać, a wyszukiwanie nie zawsze będzie efektywne.

A co dopiero, kiedy powyższych kryteriów nie spełniasz, a spam i niechciane newslettery powodują, że nie chce Ci się nawet wchodzić na skrzynkę, bo wiesz, że na 1 merytorycznego maila czeka Cię tam 9, które przypadkowo się zabłądziły. A gdyby w przyjemny sposób rozwiązać ten problem?

Można. Poznaj E-mail Game.

Jak skutecznie porządkować maile?

E-mail Game – metoda na szybkie porządkowanie skrzynki

E-mail Game to zewnętrzna aplikacja, która pomaga porządkować maile w Gmail. Po przekazaniu uprawnień do korzystania z API G-mail dostajesz dostęp do prostego ekranu, na którym po kolei będą się wyświetlać Twoje maile – zarówno te niedawne, jak i z całkiem zamierzchłych czasów. Zasady gry są proste: musisz w ciągu limitu czasowego poradzić sobie z ostatecznym rozwiązaniem sprawy maila, który dostajesz na ekranie.

Opcji jest sporo i są bardzo łatwo dostępne na ekranie: możesz zarówno usunąć maila, przekazać go do archiwum (będzie możliwy do wyszukania, ale nie będzie burzył widoku w głównym katalogu skrzynki odbiorczej), jak i oznaczyć go etykietą, która do niego najbardziej pasuje. Co do zasady mój największy problem polega na tym, że chociaż reaguję na maile w miarę na bieżąco, to jednak nie zawsze chce mi się je porządkować. Tutaj po prostu nie masz wyboru. Możesz też odpowiedzieć na niektóre maile z poziomu aplikacji albo stworzyć i użyć gotowych szablonów odpowiedzi.

Gra składa się z rund po kilkadziesiąt maili (masz możliwość wyboru, z iloma mailami rozliczyć się w danym momencie), a za każdą akcję dostajesz punkty. Po końcu rundy dostajesz informację, ile przeciętnie czasu oszczędziłeś korzystając z aplikacji, z iloma łącznie mailami już się rozprawiłeś i ile Ci jeszcze zostało.

Czy to działa?

Działa. Powiem tak: kiedy już trochę wdrożysz się w interfejs Email Game, porządkowanie maili przychodzi wręcz automatycznie. Dlatego wcale się nie zdziwię, jeśli uda Ci się ogarnąć mądrze nawet 500-1000 maili na godzinę w porównaniu do max 200-250, jeśli robiłbyś to ręcznie.

„Inbox zero”, czyli zero maili w skrzynce odbiorczej jest jedną z bardziej popularnych metod rozpoczynania zabawy z produktywnym stylem życia. Czemu by więc nie uporządkować swoich śmieci i całkiem nieźle się przy tym bawić?*

E-mail Game dla Gmail znajdziesz tutaj (kliknij!).

* Jeśli oczywiście można się bawić porządkując maile… :)

Źródło screena: geekygadgets.com

 • https://www.facebook.com/pages/Szkolenia-online/355500067882522 Malina Ziejewska

  Fajna praktyczna zabawa

 • http://Sapitas.pl/ Hubert Oleszczuk

  Ciekawy sposób na porządek w mailu. W końcu sprawdzanie maili w pełnym skupieniu i z pełnym zaangażowaniem :D

 • http://www.magdabednarczyk.pl/ Magda Bednarczyk

  Ciekawe, ale ja bym się chyba nie uporała w tym wyznaczonym czasie.
  A gdyby ktoś chciał połączyć grę z wyrabianiem nawyków, to jest jeszcze HabitRPG. Kojarzysz może? Gamifikacja w rozwoju osobistym – o, dobry pomysł na wpis.